0,9% roztwór soli fizjologicznej z kwasem hialuronowym przeznaczony do nebulizacji w celu poprawienia komfortu oddychania. Intensywnie nawilża.
0,9% roztwór soli fizjologicznej z kwasem hialuronowym przeznaczony do nebulizacji w celu poprawienia komfortu oddychania. Intensywnie nawilża.
3% roztwór soli z kwasem hialuronowym do stosowania w terapii inhalacyjnej. Wspomaga proces samooczyszczania się górnych dróg oddechowych.
0,9% roztwór soli morskiej z ektoiną wspomagający leczenie stanów zapalnych oraz objawów układu oddechowego, w tym astmy alergicznej i niealergicznej, zapalenia oskrzeli czy przewlekłej obturacyjnej choroby płuc (POChP).
0,9% roztwór soli fizjologicznej z dodatkiem ektoiny i kwasu hialuronowego. Łagodzi objawy reakcji alergicznych wywołanych wdychaniem alergenów, takich jak kurz lub pyłki.
3% roztwór soli przeznaczony do nebulizacji, w celu poprawienia komfortu oddychania. Wspomaga leczenie stanów zapalnych dróg oddechowych przebiegających z nadprodukcją śluzu.
3% roztwór chlorku sodu z ektoiną, bez konserwantów, przeznaczony do nebulizacji. Wspomaga usuwanie nadmiaru wydzieliny zalegającej w drogach oddechowych, stabilizuje komórki nabłonkowe, poprawia funkcje surfaktantu płucnego i łagodzi stan zapalny, ułatwiając w ten sposób oddychanie.
Roztwór z N-acetylocysteiną i hipertonicznym roztworem chlorku sodu (3% NaCl) do nebulizacji i zakraplania. Wskazany w leczeniu chorób układu oddechowego charakteryzujących się nadmierną produkcją gęstej i lepkiej wydzieliny, takich jak: ostre zapalenie oskrzeli, przewlekłe zapalenie oskrzeli i jego powikłania, rozedma płuc, mukowiscydoza, rozstrzenie oskrzeli, zapalenie zatok, wysiękowe zapalenia ucha
0,9% roztwór soli fizjologicznej z kwasem hialuronowym przeznaczony do nebulizacji w celu poprawienia komfortu oddychania. Intensywnie nawilża.
1,5% roztwór soli w postaci pojedynczych ampułek, bez konserwantów, przeznaczony do nebulizacji. Udrażnia i oczyszcza nos z gęstego kataru, łagodzi objawy przeziębienia przebiegającego z mokrym kaszlem.
NAZWA WYROBU MEDYCZNEGO: Ectodose, Nebu-dose Isotonic, Nebu-dose Hialuronic, Ecto Respira, Nebu-dose Baby, Nebu-dose Hipertonic, Nebu-dose Plus, Nebu Pulmo, Mufluil Hipertonic. ZASTOSOWANIE: Wskazane w terapii inhalacyjnej w celu ułatwienia ruchu wydzielnie w drogach oddechowych, aby poprawić komfort oddychania. PODMIOT PROWADZĄCY REKLAMĘ: Solinea sp. z o.o. PRODUCENT: Unolab Manufacturing S.I., Ectodose – bitop AG., Mufluil Hipertonic – Pharma Line S.r.l.
Wypełnij ankietę i dowiedz się, jak dzięki inhalacjom walczyć z uciążliwymi objawami i męczącymi dolegliwościami.
Wypełnij ankietę i dowiedz się, czym inhalować dziecko! Podaj objawy i sprawdź, jaki preparat sprawdzi się u Was najlepiej.
Inhalacje to jedna z metod leczenia chorób układu oddechowego. Polega na wdychaniu drobnych cząsteczek płynu w formie delikatnej mgiełki. Im mniejsze są te cząsteczki, tym głębiej mogą dotrzeć, co zwiększa skuteczność terapii.
Inhalacje wykonuje się przede wszystkim przy pomocy inhalatora z nebulizatorem, który pozwala rozbić roztwór do inhalacji do mikroskopijnej wielkości kropelek, dzięki czemu inhalacja jest o wiele skuteczniejsza niż tradycyjna metoda tzw. “parówka”.
Inhalacje są uniwersalną i bezpieczną metodą leczenia, która pomaga złagodzić różnorodne objawy ze strony dróg oddechowych. Inhalacje możesz wykonywać m.in. na katar, zatkany nos, kaszel suchy i mokry, ból gardła, zatoki.
Inhalacje są proste i bezpieczne dlatego mogą być wykonywane bez żadnych ograniczeń wiekowych – u noworodków, niemowląt, starszych dzieci, dorosłych oraz osób starszych.
Poszczególne preparaty do inhalacji mogą mieć swoje ograniczenia, dlatego warto każdorazowo upewnić się, czy preparat jest dostosowany do wieku malucha.
Inhalacje preparatami bez recepty zazwyczaj możesz wykonywać od 2 do 4 razy dziennie. Częstotliwość zależy od nasilenia objawów oraz dawkowania zalecanego przez producenta konkretnego preparatu.
W przypadku inhalacji na receptę dawkowanie zawsze ustala lekarz.
Ampułki do inhalacji zawierają zazwyczaj około 5 ml roztworu. Inhalacja takiej ilości roztworu zajmuje około 15 minut i tyle powinna trwać standardowa nebulizacja. Po skończonej inhalacji w nebulizatorze mogą pozostać resztki preparatu, które należy usunąć.
Po inhalacji warto odczekać około 30 minut przed wyjściem na zewnątrz, zwłaszcza zimą, gdy różnica temperatur jest bardzo duża, a chłodne powietrze może podrażnić drogi oddechowe.
Na suchy kaszel najlepiej stosować inhalacje z soli fizjologicznej (0,9% NaCl), która nawilża drogi oddechowe i łagodzi podrażnienia, zmniejszając intensywność kaszlu. Sól fizjologiczna może być wzbogacona o ektoinę i kwas hialuronowy, co dodatkowo wspomaga nawilżenie błon śluzowych, łagodzi stany zapalne oraz przyspiesza regenerację dróg oddechowych, przynosząc większą ulgę podczas inhalacji.